Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu večer mi přišel mail od ZKO Mělník město, jestli bych neměla v neděli chuť si přijet složit s nějakým pejskem ZZO, že se jim den před zkouškou někdo odhlásil. Rozhodčí byl pan Lubomír Jonáš. Byla jsem pro a hned jsem šla spát, druhý den jsme s Nedem museli vstávat před čtvrtou na vlak, abychom byli v sedm na cvičáku v Mělníku.

Obrazek

Na řadu jsme přišli kolem desáté, Nedíček u přivolání nechtěl odejít, chvíli trvalo, než ode mě odběhl (8 bodů).

Obrazek

U chůze jsme to kazili oba, já se prý při čelem vzad točila za pravou rukou, ani o tom nevím, pan rozhodčí nás nešetřil a dal nám bodů 7.

Obrazek

Sedni, lehni i odložení za pochodu dělal Nedík hned a přesně, dostali jsme plné počty bodů.

Obrazek

Obrazek

U aportu, když jsem činku hodila a vyslala Neda, zvedla se z dlouhodobého odložení fenečka německého ovčáka a běžela se podívat, co se děje. Měla jsem strach, že si začnou hrát a na cvičení už nebudou mít náladu, proto jsem zavolala „Aport, ke mně!“. Ned tedy popadl činku a běžel ke mně.

Obrazek

Vůbec nevnímal, že okolo něj poskakuje ovčačka a žduchá do něj, aby si s ní šel hrát. Přede mnou s aportem předsedl a já si ho vzala. Neda jsem přidržela a ovčačka byla odchycena. Pan rozhodčí nám pak řekl, že bychom sice měl aport opakovat, ale že Ned i za těchto podmínek dokázal, že aportovat umí perfektně, tak jsme rovnou dostali plný počet bodů :-). Dlouhodobého odložení jsem se bála nejvíc, Ned ležel a bylo vidět, jak přemýšlí nad tím, co by mohl dělat, aby mu to prošlo a nedostal vynadáno.

Obrazek

Na nic naštěstí nejdřív nepřišel, tak upřeně sledoval mě, jestli mu nebudu dávat nějaké povely. Když zjistil, že se ničeho nedočká, alespoň se trochu nadzvedl a začal si čuchat k ocasu. Naštěstí už začal cvičící pejsek aportovat, tak ho Nedík se zájmem začal sledovat. Pak už jsem se mohla k Nedovi vrátit. Měla jsem z něj velkou radost, že to vydržel, pan rozhodčí ale ne a dal nám za změnu polohy bodů 7.

Všechny tři speciální cviky splnil.

Obrazek

Celkem tedy dostal ze zkoušky ZZO 52 bodů, což je hodnoceno jako prospěl výborně :-).

    Poděkovat chci především paní Renatě Doudové za to, že nám umožnila složit zkoušku u nich na cvičáku, dále panu rozhodčímu a také figurantovi, že dal Nedíčkovi po skončení zkoušek kousnout.

Obrazek